Ziemia Żywiecka 2022-12-06

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Biurko do pracy i nauki zdalnej – doradzamy, jaki model wybrać

2021-02-12 10:35:30 Artykuł Partnera 1558


Pandemia koronawirusa sprawiła, że praca zdalna dla wielu z nas stała się nową rzeczywistością. W związku z tym pojawiła się konieczność zaaranżowania domowego biura lub kącika, w którym możemy swobodnie wykonywać obowiązki zawodowe. Prawidłowo zaprojektowana strefa home office nie może obyć się bez elementów wyposażenia, które zagwarantują nam najwyższą wygodę i pozytywnie wpłyną na efektywność. W przestrzeni przeznaczonej do pracy i nauki zdalnej powinno znaleźć się przede wszystkim biurko, a my doradzamy, jak wybrać odpowiednie.

biurko-do-pracy-zdalnej

Co koniecznie trzeba wiedzieć przed zakupem biurka do pracy zdalnej?

Biurko, które posłuży nam do pracy z domu, powinno łączyć w sobie zarówno cechy mebla ergonomicznego jak i praktycznego. Zadbanie o odpowiednią postawę podczas długiego przebywanie w pozycji siedzącej pozwoli nam pracować komfortowo, dzięki czemu unikniemy przykrych konsekwencji zdrowotnych. 

Biurko ergonomiczne to takie, które będzie dopasowane do naszego wzrostu i postury ciała. Usiądziemy przy nim wygodnie w pozycji wyprostowanej, swobodnie opierając łokcie na blacie. Zwróćmy uwagę, że tego rodzaju biurka ergonomiczne do biura to nie tylko inwestycja w zdrowie, ale i wygodę, co przełoży się na wyższą efektywność naszej pracy.

Jakie powinno być biurko do pracy zdalnej?

Nowa sytuacja związana z pandemią, w której się znaleźliśmy, sprawiła, że zakup biurka stał się dla wielu z nas priorytetem. Jeżeli wcześniej nie było nam ono potrzebne, z pewnością zastanawiamy się, jaki model wybrać i na co zwrócić uwagę, żeby był to zakup trafiony.

Do pracy zdalnej konieczny jest komputer stacjonarny lub laptop, dlatego pierwsze kroki powinniśmy skierować w kierunku biurek komputerowych. Są one projektowane z myślą o użytkownikach komputerów stacjonarnych, dlatego blat jest w nich odpowiednio szeroki, tak by pomieścić monitor i klawiaturę z myszką. Możemy wybrać biurko komputerowe z nadstawką na dokumenty lub akcesoria, lub z szufladami, które pozwolą mieć potrzebne notatki zawsze pod ręką.

Jeżeli mamy to szczęście, że możemy jedno z pomieszczeń w domu przekształcić na gabinet, zwróćmy uwagę na biurka narożne. Wyglądają elegancko i stylowo, dzięki czemu, wchodząc do pomieszczenia, od razu poczujemy się jak w biurze. To właśnie takie tanie biurka narożne od producenta zagwarantują nam większą przestrzeń roboczą, z której część możemy przeznaczyć do pracy na komputerze, a część do wykonywania odręcznych notatek.

biurko-narozne-komputerowe-z-miejscem-na-dokumenty-michal-odwrotne

źródło: meblowa1.pl

Jak wybrać biurko do zdalnej nauki?

Wykonywanie obowiązków w formie zdalnej dotyczy nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Zagwarantowanie dziecku jak najlepszych warunków do nauki online stało się wyzwaniem dla rodziców. U naszych pociech odpowiednie przystosowanie przestrzeni jest szczególnie ważne, bowiem wpływa na ich kreatywność i pozwala im się skupić na zadaniach.

Ergonomiczne biurko pomoże zachować odpowiednią postawę

Wybierając biurko do pokoju dziecięcego kierujemy się zasadami ergonomii. Mebel powinien być dopasowany do ich wzrostu, a blat o odpowiedniej szerokości pozwoli na umieszczenie na nim jednocześnie przenośnego komputera i rozłożenie się z książkami i zeszytami. Jeśli dziecko posiada komputer stacjonarny, przydatna będzie wysuwana spod blatu szufladka na klawiaturę. Dziecko powinno mieć możliwość swobodnego sięgania w różne miejsca na blacie, bez konieczności przyjmowania nienaturalnej pozycji. Miejmy na uwadze, że kształtowanie prawidłowych nawyków w jak najwcześniejszym wieku pozwoli uniknąć problemów z kręgosłupem w dorosłym życiu.

Biurko proste – uniwersalny mebel na lata

Jeżeli na co dzień nasze dziecko nie korzysta w swoim pokoju z komputera stacjonarnego lub preferuje urządzenia mobilne, zakup biurka może okazać się jedynie chwilową koniecznością, a po ustaniu pandemii zostaniemy z niechcianym meblem. Tego problemu unikniemy, decydując się na proste biurko. Niewielkie, minimalistyczne biurko w razie potrzeby będziemy mogli przenieść do innego pomieszczenia lub ustawić na nim dekoracje i ozdoby. Szczególnie w przypadku dziewczynek proste biurko może się okazać strzałem w dziesiątkę. W przyszłości z powodzeniem będziemy mogli przekształcić je w toaletkę, jedynie dostawiając do niego wygodny fotel i montując nad blatem lustro. 

biurko-proste-z-szufladami-do-pokoju-nastolatka-mega-2

źródło: meblowa1.pl

Odpowiedni fotel biurowy równie ważny jak biurko

Fotel biurowy to zakup równie istotny, jeśli chcemy zachować odpowiednią postawę podczas ośmiogodzinnego siedzenia. Może się wydawać, że posiadane przez nas w domu krzesło lub taboret z drewna sprawdzą się równie dobrze, ale niestety bardzo szybko i boleśnie odczujemy, jak bardzo są one nieodpowiednie. Skoro już decydujemy się na zakup biurka, dokładnie sprawdzając jego parametry i starając się wybrać jak najlepsze, pamiętajmy, że połową sukcesu ergonomicznego domowego biura jest wygodny fotel. Przejrzenie ofert z tego typu tanimi fotelami biurowymi pomoże nam wybrać idealny model. 

Warto także zadbać o prawidłowe siedzisko dla dziecka. Regulowana wysokość i podłokietniki to elementy, których nie może zabraknąć w dziecięcym fotelu. To właśnie takie fotele obrotowe dla dzieci, dostępne w tym sklepie Meblowa 1 z meblami od producenta, pozwolą naszym pociechom z przyjemnością wysiedzieć na lekcjach.


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Żywiec: Dzisiaj rozbłyśnie świąteczna choinka
  2022-12-06

  Żywiec: Dzisiaj rozbłyśnie świąteczna choinka

  Dzisiaj na największej choince w Żywcu zabłysną lampki

  Ustroń. Wybuch w domu. Nie żyją dwie osoby
  2022-12-05

  Ustroń. Wybuch w domu. Nie żyją dwie osoby

  Niestety, w trakcie akcji ratowniczej, strażacy znaleźli ciała dwóch mężczyzn w wieku 60 i...

  Nie udało się uratować życia turyście
  2022-12-05

  Nie udało się uratować życia turyście

  Nie udało się uratować życia turyście

   Popularne Artykuły


   Uwaga na fałszywych pracowników energetyki
   2022-11-29

   Uwaga na fałszywych pracowników energetyki

   Dwie osoby podając się za pracowników zakładu energetycznego, okradły 85-letnią kobietę.

   VII Jarmark Bożonarodzeniowy w Żywcu
   2022-12-03

   VII Jarmark Bożonarodzeniowy w Żywcu

   Zbliża się siódma edycja Żywieckiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

   Dyskryminacja nie jest wymysłem pani Jolanty
   2022-12-02

   Dyskryminacja nie jest wymysłem pani Jolanty

   Pani Jolanta została zwolniona przez firmę Kaufland, ponieważ stanęła w obronie matek, któ...

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO