Ziemia Żywiecka 2023-10-01

Bądź na bieżąco


r e k l a m a

Góral Żywiec wycofuje się z rozgrywek IV ligi

2022-03-01 15:02:30 Góral Żywiec 4095


Zarząd Klubu Sportowego Góral Żywiec informuje, że drużyna seniorów została oficjalnie wycofana z rozgrywek IV ligi grupa 2. 

Góral Żywiec

Zarząd Klubu Sportowego Góral Żywiec informuje, iz drużyna seniorów została oficjalnie wycofana z rozgrywek IV ligi grupa 2. Poniżej kilka słów dotyczących tej decyzji.

"Na wstępie chcielibyśmy podziękować wszystkim osobom, przedsiębiorstwom oraz instytucjom, które wspierały nas w walce o awans do IV ligi oraz przystąpieniu do tych rozgrywek. Dziękujemy również wszystkim wspierającym program KLUB 65. Z tego miejsca informujemy, iż program KLUB 65 funkcjonuje bez zmian i cały czas przyjmujemy wpłaty z nim związane.


R E K L A M A 


Powyższa decyzja spowodowana jest dwoma czynnikami. Pierwszy to obecna sytuacja gospodarcza w kraju - ciągły wzrost cen m.in. gazu i prądu, niestety obowiązują nas stawki dla przedsiębiorstw. Druga to odejście kluczowych zawodników. Jako klub sami utrzymujemy budynek klubowy oraz obiekty sportowe. Do tego dochodzi szereg innych wydatków: koszty związane z obsługą księgową, wypłaty trenerów, wynajmem obiektów sportowych dla grup młodzieżowych i pozostałych sekcji oraz koszty związane z transportem zawodników na mecze, nie wymieniając innych mniejszych należności, które trzeba opłacać. Kolejne wysokie koszty utrzymania IV ligi to opłaty związkowe, transferowe, sędziowskie czy też wystawiane bez poważniejszych uzasadnień kary. Związki zamiast wspierać rozwój mniejszych, lokalnych klubów zazwyczaj patrzą tylko swojego interesu.

W związku z odejściem kilku zawodników nie jesteśmy w stanie zastąpić ich graczami z zewnątrz, którym trzeba byłoby zapłacić spore jak na nas wynagrodzenia. Dlatego podjęliśmy decyzję o wycofaniu drużyny seniorów z rozgrywek. Nie będziemy podążali drogą innych klubów z Żywiecczyzny, które według nas przepłacają zawodników grających na amatorskim poziomie w niższych ligach. Kilka przykładów z poprzednich lat dobitnie pokazało, że ta droga bywa krótka. Nie widzimy sensu grać samymi juniorami i ponosić wysokich kosztów związanych z grą w IV lidze, tylko po to, aby zaspokoić nasze ambicje i dograć do końca sezon.

Tak się składa, że w Góralu Żywiec na treningi grup młodzieżowych uczęszcza blisko sto dzieciaków. Do tego dochodzą zawodnicy sekcji boksu oraz podnoszenia ciężarów. W tym miejscu warto zaznaczyć, że Góral Żywiec NIE POBIERA opłat za treningi. Decyzja o wycofaniu drużyny seniorów to zapewnienie rozwoju dla dzieci i młodzieży w naszym klubie. Nie mamy zamiaru w połowie roku stanąć przed dylematem czy stać na na dalsze funkcjonowanie i rozwój tych grup. Wracamy pamięcią do czasu kiedy rozpoczynaliśmy projekt związany z powstaniem grup młodzieżowych sekcji piłki nożnej. Spotkaliśmy się wtedy z wieloma krytycznymi głosami, że to nie ma sensu itp. Dla nas to była jedna z lepszych decyzji jakie podjęliśmy. Teraz tak naprawdę widać jak duży rózwój udało zrobić sie z dzieciakami. W związku z tym zgłosiliśmy do rozgrywek kolejną drużynę – będzie to piąta grupa, która weźmie udział w oficjalnych rozgrywkach. Do tego planujemy otwarcie nowej sekcji kickboxingu. Decyzja o wycofaniu jest bardzo trudna, ale pozwoli nam zaoszczędzić środki finansowe, które przeznaczymy na rozwój sportowy oraz infrastrukturę obiektów.

Docierają do nas głosy, że kilka osób m.in. z dzielnicy Zabłocie widzą nasz upadek. Zmartwimy Was – mamy się dobrze i ciągle idziemy do przodu, a opowieści o upadku klubu możecie wsadzić sobie między bajki. Mamy też nadzieję, że przeczytaliście te słowa i pomyślicie, że to właśnie o Was chodzi. Zauważyliśmy, że do komentowania pierwsze są osoby, które z klubem nie mają nic wspólnego, na meczach pojawiają się bardzo rzadko. Gdy przychodzi trudniejsza decyzja to wszem i wobec wystawiają nam negatywną opinię, nie wiedząc co tak naprawdę dzieje się w klubie. Nie pozwolimy, aby jedna decyzja o wycofaniu drużyny seniorów zniszczyła pracę, którą wykonaliśmy od przejęcia sterów w klubie.

Co przed nami? Mamy nadzieję, że na boisku spotkamy się już w nowym sezonie. Na ten moment nie wiemy czy będzie to liga okręgowa czy może A klasa. Uprzedzamy, że dla nas to żaden wstyd grać w takiej lidze. Chcemy rozwijać struktury grup młodzieżowych, aby drużynę seniorów zasiliło jak najwięcej wychowanków. Na takim podejściu chcemy stawiać przyszłość drużyny seniorów. Czasami w życiu trzeba podejmować trudne decyzje i zrobić krok w tył, aby później zrobić dwa do przodu.
Czekają nas również decyzję związane z inwestycją środków finansowych w maszyny oraz obiekty sportowe, zarówno w główne boisko jak i boczne. Boczne boisko w poprzednim roku przeszło szereg prac ziemnych i mamy nadzieję, że najpóźniej w połowie roku zostanie oddane do użytku dla dzieci i młodzieży trenujących w Góralu Żywiec.

Oczywiście nie rezygnujemy z aktywności społecznej i charytatywnej. Dzięki pomocy całej Społeczności Górala udało się zorganizować kilka akcji z bardzo dobrym skutkiem, za co oczywiście serdecznie dziękujemy. Uważamy, że rola klubu to również pokazywanie dzieciom i młodzieży, że warto angażować się w życie społeczne naszego miasta oraz pomoc innym.
Jest to jedyny komentarz dotyczący wycofania drużyny seniorów z rozgrywek. Nie mamy najmniejszego zamiaru prowadzić nic nie wnoszących na ten temat dyskusji w Internecie. Czas, który moglibyśmy stracić na wygadywanie, wolimy przeznaczyć na działanie."


Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl


r e k l a m a

  Wyszukaj w SN

  Ostatnio dodane


  Łodygowice: Powstanie największy Pumptruck na Żywiecczyźnie
  2023-09-19

  Łodygowice: Powstanie największy Pumptruck na Żywiecczyźnie

  Będzie to największy tego typu obiekt na Żywiecczyźnie

  Bieganie w chłodniejsze dni. Wybór odpowiedniego obuwia męskiego
  2023-09-01

  Bieganie w chłodniejsze dni. Wybór odpowiedniego obuwia męskiego

  Z nadejściem chłodniejszych dni, pasjonaci biegania nie muszą rezygnować z ulubionego spor...

  Memoriał Adama Banaszka
  2023-08-03

  Memoriał Adama Banaszka

  12 - 13 sierpnia w Zarzeczu na Jeziorze Żywieckim odbędzie się 29. Memoriał Adama Banaszka

   Popularne Artykuły


   Kryminalni zatrzymali 19-latka z powiatu żywieckiego. Grozi mu 12 lat za kratami
   2023-09-28

   Kryminalni zatrzymali 19-latka z powiatu żywieckiego. Grozi mu 12 lat za kratami

   Kryminalni zatrzymali 19-latka z powiatu żywieckiego. Grozi mu 12 lat za kratami

   Żywiec. Odcinek ulicy Sporyskiej zostanie zamknięty dla ruchu
   2023-09-28

   Żywiec. Odcinek ulicy Sporyskiej zostanie zamknięty dla ruchu

   Starostwo Powiatowe w Żywcu informuje o utrudnieniach związanych z remontem drogi powiatow...

   68 Rajd Wisły: utrudnienia w ruchu. Zamknięte zostaną odcinki dróg
   2023-09-27

   Żywiec Super-Nowa

   ul. Młyńska 69/3, 43-300 Bielsko-Biała

   :

   :

   : zywiec@super-nowa.pl


    SN - INFORMACJE BIELSKO