Bądź na bieżąco

r e k l a m a

Ogromny sukces Łucznika Żywiec

2018-03-22 12:55:00 SN/ARCHERY.PL 3983

Zawodnicy Łucznika Żywiec zdominowali XXVIII Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie

W miniony weekend w Zgierzu rozegrane zostały XXVIII Halowe Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w których uczestniczyła rekordowa w kraju ilość zawodników i zawodniczek w liczbie 250 z 49 klubów łuczniczych z całego kraju. Nasz klub LKS Łucznik Żywiec reprezentowało kilku młodych i uzdolnionych zawodników i zawodniczek, którzy start na Mistrzostwach mogą uznać za bardzo udany!

Najlepszym tego dowodem jest I miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz indywidualny uzyskany wynik 581pkt. w konkurencji 2x18m i wynik 295pkt. w konkurencji 18m przez Filipa Łazowskiego z Żywca, który to wynik jest najwyższym wynikiem w sezonie 2017/18 wśród mężczyzn.

Konkurencja mikstów:
W finale spotkały się pary mieszane z klubu LKS „Łucznik-Żywiec”. Karolina Jurasz i Filip Łazowski pokonali III mikst Łucznika: Joannę Misiura i Mateusza Mędrzaka wynikiem 6 do 0pkt.

Konkurencji zespołowej brązowe medale zdobyły zawodniczki Łucznika Żywiec: Karolina Jurasz, Łucja Waligóra, Joanna Misiura, Marta Hyla i UKS Tramp Jarosław: Sylwia Zając, Natalia Babiak, Weronika Macina, Joanna Gilowska. W konkurencji indywidualnej brązowy medal zdobył również Mateusz Mędrzak z Łucznika.