2016-12-18 20:50:00 SN, FB Antoni Szlagor 5096
Antoni Szlagor: Dzisiejsze wyniki zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście są bardzo złe, powiedziałbym nawet katastrofalne. Zaleca się pozostawanie w domach
- Szanowni Państwo. Dzisiejsze wyniki zanieczyszczenia powietrza w naszym mieście są bardzo złe, powiedziałbym nawet katastrofalne. Zaleca się pozostawanie w domach, gdyż wychodzenie z domów grozi powikłaniami zdrowotnymi. Wpływ na dzisiejsze wyniki ma szereg czynników, przede wszystkim niska temperatura, nisko spowwita mgła i niewielkie przewietrzenie. Biorąc pod uwagę to, że niestety wielu mieszkańców Żywca i powiatu żywieckiego pali złej jakości paliwami, a nawet śmieciami (!), sami sobie fundujemy ten los. Niestety potem wszyscy oddychają tym samym powietrzem. I dorośli i dzieci. Młodzi i starzy. Ja niestety nie mam mocy, która spowoduje, że ci którzy palą byle czym tego zaprzestaną. Pozostaje mi zaapelować do Waszych sumień. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W trakcie wigilii będziemy sobie życzyć zdrowia. Pomyślcie o zdrowiu tych, których trujecie. I zmieńcie swoje postępowanie. A wtedy wyniki przekroczenia zanieczyszczenia powietrza nie będą tak drastycznie wysokie, jak dzisiejsze - informuje na koncie społecznościowym Antoni Szlagor, Burmistrz Żywca.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl