2019-08-19 08:36:23 Diecezja Bielsko-Żywiecka/Robert Karp 3611
Licznie zebrani wierni uroczyście przywitali w parafii w Pewli Wielkiej relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego
Licznie zebrani wierni, z kapłanami dekanatu jeleśniańskiego, z żywieckimi góralami, przedstawicielami Związku Podhalan, członkami Rycerstwa Niepokalanej, uroczyście przywitali 18 sierpnia w parafii w Pewli Wielkiej na Żywiecczyźnie relikwie św. Maksymiliana Marii Kolbego. Relikwiarz zawierający włosy z brody wniósł do świątyni, która nosi imię męczennika z Auschwitz, o. Arkadiusz Bąk, franciszkanin konwentualny z podoświęcięcimskich Harmęż.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl