2016-12-03 05:00:00 UG Radziechowy-Wieprz 1804
Dzięki ogromnej pracy społeczności lokalnej Gmina Radziechowy-Wieprz jako jedyna otrzymała nagrody w dwóch kategoriach
Gmina Radziechowy-Wieprz już po raz kolejny wzięła udział w konkursie organizowanym przez Urząd Marszałkowski „Piękna wieś województwa śląskiego”.
W tym roku w szranki z Gminami z całego województwa śląskiego stanęły sołectwo Przybędza, walcząc o miano najpiękniejszej wsi oraz Juszczyna w kategorii najlepsze przedsięwzięcie popularyzujące tradycje, obrzędy i zwyczaje. Komisja konkursowa, która odwiedziła nas w lipcu tego roku, przyznała obu sołectwom wyróżnienia co jest dla Gminy wielkim zaszczytem.
Dzięki ogromnej pracy społeczności lokalnej Gmina jako jedyna otrzymała nagrody w dwóch kategoriach. W dniu 24 listopada 2016r. w Sejmie Śląskim odbyło się uroczyste wręczenie pucharów oraz listów gratulacyjnych wszystkim zwycięzcom.
Kopiowanie materiałów dozwolone pod warunkiem podania źródła: zywiec.super-nowa.pl